powerbank do podróży

Power bank do podróży – jak wybrać odpowiedni?

Oceń ten wpis! 🙂

Idealny power bank do podróży

Pojemność baterii

Aby wybrać najlepszy power bank do podróży, musimy zastanowić się przede wszystkim jakie urządzenia będziemy nim ładować. Najczęściej użytkownicy przenośnych ładowarek stosują je do smartfonów. Jednak w przypadku długiej podróży, możemy potrzebować więcej energii również do innych urządzeń, takich jak aparat, tablet czy nawet laptop. Ważnym elementem jest tutaj pojemność baterii, wyrażana w miliamperogodzinach (mAh). Przed zakupem przenośnej ładowarki należy zatem sprawdzić ile jaką pojemność mają nasze urządzenia i porównać tę wartość z pojemnością power banku. Im większa pojemność, tym więcej energii powerbank będzie w stania przekazać naszym urządzeniom. Jeśli chcemy naładować do pełna odtwarzacz mp3 lub nieduży smartfon, w zupełności wystarczy nam model o mocy 5200 mAh.

power bank green cell pb08

Przy większym smartfonie taka ilość energii może być niewystarczająca. W tej sytuacji najlepiej zaopatrzyć się w power bank o energii 10000 mAh lub więcej. Spokojnie uzyskamy wtedy 2 pełne naładowania każdego telefonu. Świetnym przedstawicielem tej kategorii jest poniższy model.power bank romoss solo 5

Jeśli zależy nam na bardzo dużej ilości naładowań, powinniśmy zaopatrzyć się w przenośną ładowarkę o pojemności powyżej 15000 mAh. Niektóre modele o tak dużej pojemności są w stanie naładować nawet laptopa. Power bank do podróży na duże dystanse powinien być właśnie taki. Jednym z najlepszych w tej kategorii jest powerbank firmy Xiaomi wyposażony w technologię Qualcomm Quick Charge 3.0 zapewniającą bardzo dużą szybkość ładowania.

power bank do podrozy xiaomi

Trwałość i użytkowość

Wybierając się na wakacje, musimy pomyśleć o tym, by nasz zakup przetrwał różne warunki. Prostą zasadą, którą powinniśmy się kierować przy zakupie power banku do podróży to relacja cena-jakość. Musimy się zastanowić jak dużą kwotę chcemy poświęcić na power bank i na jakich funkcjach nam zależy. Istotną kwestią jest zarówno żywotność baterii, jak i wykonanie. Warto również zwrócić uwagę na ilość portów USB wychodzących z power banku, w zależności od potrzeb. Jeśli spodziewamy się, że powerbank może zostać poddany testom w terenie, możemy zdecydować się na power bank z aluminiową obudową.

przenośna ładowarka niebieska

Post Author: AllyCreative

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *