Ładowanie hulajnogi elektrycznej

Oceń ten wpis! 🙂

Kupno hulajnogi elektrycznej to zawsze wielkie wydarzenie, które połączone jest z dużym entuzjazmem płynącym z posiadania ekologicznego środka transportu. W dość krótkim czasie trzeba się nauczyć pełnej obsługi nowego sprzętu w tym bezpiecznego ładowania. Monitorowanie życia baterii stanie się jednym z podstawowych zadań dla posiadacza hulajnogi elektrycznej. Pamiętać trzeba, że poziom będzie się wahać w zależności od rodzaju terenu, po którym się jedzie, wagi użytkownika oraz warunków pogodowych. Wszystko to będzie miało wpływ na częstotliwość ładowania hulajnogi. Poniżej prezentujemy krótki poradnik jak bezpiecznie ładować hulajnogę elektryczną.

Ładowanie

Sam proces ładowania nie jest skomplikowany. Wystarczy podłączyć baterię do gniazdka za pomocą odpowiedniego kabla i sprzęt zacznie pobierać moc. Jednak w zależności od modelu hulajnogi mogą ten proces lekko komplikować. Najpopularniejsze są warianty, które mają baterię przymocowaną na stałe. W tym przypadku wystarczy podłączyć kabel do hulajnogi i ładowanie rozpoczyna się samo. Niektóre nowsze hulajnogi elektryczne posiadają wyjmowaną baterię, w takim przypadku proces ładowania jest łatwiejszy, a samą baterią można lepiej manewrować. Niekiedy baterie posiadają specjalną stację dokującą.

Najczęściej jednak wystarczy podłączyć odpowiednie kable to dedykowanych portów i zacząć ładować hulajnogę. Ładowanie baterii w hulajnodze elektrycznej to nie to samo co ładowanie telefonu. W przypadku elektrycznych jednośladów zalecanym jest by ładować je kiedy tylko ma się okazję. Jeśli często korzysta się z hulajnogi jako środka codziennego transportu warto doładowywać baterię za każdym razem – pozwoli to utrzymać ją w odpowiedniej kondycji oraz sprawi, że chemikalia w niej się znajdujące pozostaną aktywne. Dla bezpieczeństwa warto pamiętać o tym, by najpierw podpiąć ładowarkę do hulajnogi, a następnie do gniazdka. Po skończonym ładowaniu najpierw należy odpiąć ładowarkę od gniazdka, a następnie od baterii. Pomoże to uniknąć skoków napięcia.

O czym jeszcze pamiętać?:

– o unikaniu przegrzania – przegrzewanie baterii może prowadzić do poważnego uszkodzenia, utraty pojemności akumulatora i gorszej pracy urządzenia. Dlatego nie należy zostawiać sprzętu na słońcu, a także nadmiernie obciążać baterii np. w czasie długich jazd pod górkę.

– o zasadach jazdy w niskiej temperaturze – baterie litowo-jonowe gorzej radzą sobie w niskich temperaturach. Ich pojemność w temperaturze 0 Celsjusza potrafi spaść nawet do 50%. Na szczęście zmiany w pojemności pod wpływem zimna są tylko tymczasowe, a po rozgrzaniu praca baterii wraca do normy

– o unikaniu spięć – dotyczy to głównie sytuacji, gdy hulajnoga ulegnie zmoczeniu. Jeśli tak się stanie, należy rozkręcić urządzenie, wyjąć baterię i całość pozostawić do wyschnięcia.

– o odpowiednim przechowywaniu – jeśli planujesz odstawić pojazd elektryczny na dłuższy czas, np. na sezon zimowy, musisz się do tego odpowiednio przygotować. Najlepiej naładować baterię do poziomu około 50% i przechowywać urządzenie w chłodnym, lecz nie zimnym pomieszczeniu

Post Author: AllyCreative

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *