Jak naładować laptopa power bankiem?

Jak naładować laptopa power bankiem?
3 (60%) 1 vote

Urządzenia takie jak laptopy używane są coraz częściej nie tylko w biurach i zakładach pracy. Służą one wydajnie studentom oraz innym użytkownikom na co dzień zarówno do pracy, jak i rozrywki. Nowoczesne laptopy dają szerokie pole do manewru pod względem zabezpieczenia się energetycznie. Dziś nie jest koniecznym silenie się na poszukiwanie najbliższego gniazdka, gdy pasek energii zacznie niebezpiecznie się zmniejszać. W takim wypadku traciło się na mobilności i zostawało się usidlonym do momentu aż sprzęt nie naładuje się do satysfakcjonującego poziomu. Nowoczesnym rozwiązaniem w zapewnianiu energii sprzętowi mobilnemu, gdziekolwiek się jest są power banki.

Nie tylko telefon

Power bank stosuje się głównie do ładowania smartphona, aparatu, odtwarzaczy mp3 oraz wielu innych drobnych urządzeń mobilnych. Laptop jeszcze niedawno nie znajdował się na szczycie listy sprzętów, które można do zewnętrznej baterii podpiąć.

Nie każdy model laptopa jednak się nada. Przenośny bank energii będzie w stanie zasilić laptop o ile posiada odpowiednią pojemność i okablowanie. Wielkość i rozmiar końcówki to jeden z aspektów, na jaki trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę. Drugim jest pojemność samego power banku. Bateria przenośna o pojemności do 10 000 mAh doładuje laptop w zaledwie kilkunastu procentach. Chcąc mieć pewność, że da się energetycznie podtrzymać sprzęt w razie braku możliwości dostępu do sieci trzeba zainwestować w power bank o odpowiedniej pojemności. Sprawdzić trzeba również natężenie, napięcie i moc. Nie warto działać pochopnie, ponieważ złe dopasowanie power banku do laptopa może skończyć się awarią obydwu urządzeń.

Dziś coraz więcej nowoczesnych laptopów wyposażonych jest w port USB-C. Ten nowy standard pozwolił na zminiaturyzowanie wtyczek i gniazd oraz znaczne zwiększenie możliwości przekazywania energii za ich pośrednictwem. Power bank podłącza się do portu USB – C laptopa – jeśli oba urządzenia są wyposażone w porty USB-C i wspierają standard Power Delivery (PD) to ładowanie laptopa z przenośnego akumulatora będzie możliwe. Dla pewności warto zawsze sprawdzić moc wyjściową power banku i zapotrzebowanie na moc w laptopie – są one wyrażone w W.

Dzięki nowoczesnemu power bankowi (jak: [link]) możliwym będzie utrzymanie swojego laptopa w działaniu zarówno na co dzień, jak i podczas podróży nie tracąc przy tym na mobilności. Wiele power banków pozwala na ładowanie jednocześnie kilku urządzeń, więc zabezpieczenie energetyczne dla telefonu, tabletu oraz laptopa w tym samym czasie jest jak najbardziej możliwe.

Post Author: AllyCreative

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *