Kiedy bateria w telefonie do wymiany

Kiedy wymienić baterię w telefonie?

Oceń ten wpis! 🙂

Dzisiejsze smartphony są niejednokrotnie wydajniejsze niż niektóre komputery stacjonarne. Obsłużenie wszystkich procesów wymaga jednak energii. Chociaż baterie stają się coraz doskonalsze to czasy Noki 3310 kiedy bateria potrafiła trzymać tydzień nigdy już nie wrócą. Dziś przy oszczędnym użytkowaniu telefonu można liczyć maksymalnie na 3 dni działania, jednak nowoczesnego smartphona nie kupuje się po to, by trzymać go cały czas na trybie oszczędnym.  Akumulatory w telefonach komórkowych coraz szybciej się rozładowują pod wpływem wzrostu intensywności używania. Jedynym rozwiązaniem jakie widzi i ma do dyspozycji użytkownik jest wrzucenie sprzętu na ładowarkę i doładowanie baterii do satysfakcjonującego poziomu. Po czasie jednak często okazuje się, że telefon nie jest w stanie wytrzymać nawet na 100% naładowanej baterii tyle, co dawniej.

Wytracanie energii po cyklach ładowania

Baterie w telefonach komórkowych to głównie litowo-jonowe warianty. Zaczynają one powoli tracić swoją pojemność po około 300 cyklach ładowania. Cykl ładowania liczy się od pełnego rozładowania baterii do jej ponownego pełnego naładowania. Ładując telefon codziennie cykle szybko przechodzą jeden za drugim. Telefon ładować trzeba, jednak jeśli po pół roku lub roku zauważy się, że służy on mniej wydajnie pod względem energetycznym niż na początku to nie powinno być to dla właściciela szokiem. 

Jak rozpoznać, że czas wymienić baterię w telefonie?

Nagłe wyłączanie się telefonu, chociaż zostało jeszcze kilka procent baterii oraz mimo trzymania na czuwaniu. Szybki spadek energii w ciągu dnia nawet, gdy telefon nie jest intensywnie użytkowany tylko zwyczajnie noszony. Objawów jest sporo, jednak wszystkie da się sprowadzić do wspólnego mianownika – bateria krócej trzyma, a komfort z użytkowania spada. Jeśli bateria w telefonie ma więcej niż rok to siłą rzeczy jest już mocno wyeksploatowana. Kupno nowej baterii do smartphona będzie efektywniejszym oraz ekonomiczniejszym wyjściem niż kupowanie nowego telefonu. Wielu użytkowników zżywa się ze swoimi telefonami i nie chce ich zamieniać na inne modele. Wymiana baterii w telefonie jest krokiem, który warto podjąć, gdy bateria zacznie dawać wyraźne znaki wysłużenia. 

Pamiętać trzeba, że w skrajnych przypadkach zużyta lub zużywająca się bateria w telefonie może uszkodzić smartphone. Średnio warto wymieniać baterię co dwa lata. Nie będzie to wydatek, który mocno uderzy w budżet. 

Baterie wysługują się i wysługiwać się będą i jako elementy silnie eksploatowane będą wymagały regularnej wymiany. Nie da się tego przeskoczyć. Dzisiejszy użytkownicy oczekują od telefonów coraz więcej, a producenci muszą w rosnące oczekiwania się wstrzelić.

Post Author: AllyCreative

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *