jak dobrać powerbank

Jak wybrać dobry power bank?

Jak wybrać dobry power bank?
5 (100%) 1 vote

Power banki to dodatki, które coraz częściej dopełniają codziennej mobilnej rzeczywistości. Pomagają one utrzymać posiadany sprzęt w energetycznych ryzach oraz zapewnić mu zastrzyk niezbędnej energii, kiedy tylko jest to potrzebne. Kupno power banku to inwestycja, którą trzeba dobrze przemyśleć. Na rynku istnieje wiele firm, które kuszą promocjami i dużą pojemnością. Jednak nagłe zachłyśnięcie się nową wiedzą, połączone z pilną potrzebą posiadania dodatkowego sprzętu przeważnie prowadzi do chybionych zakupów.

W tym krótkim artykule powiemy na co warto zwrócić uwagę przed kupnem power banku. Cena nie jest głównym argumentem, nie zawsze droższe oznacza lepsze.

Na co zwrócić uwagę kupując power bank?

  1. Pojemność – jest to jeden z najważniejszych parametrów. Żeby power bank spełniał dobrze swoje zadanie powinien mieć pojemność przynajmniej dwukrotnie większą niż pojemność baterii sprzętu, do którego ładowania ma służyć. Punktem startu powinny być zatem power banki w przedziale 5000 – 6000 mAh. Pamiętać jednak trzeba, że power bank wytraca energię wskutek codziennej eksploatacji, co może obniżyć początkową pojemność baterii nawet o 20%. Na rynku dostępne są modele rozpoczynające się od standardowych pojemności kończąc na wysokowydajnych poziomach, gdzie power banki mogą z powodzeniem kilkukrotnie naładować telefon.
  2. Dookreślić jakie urządzenia będzie się ładować – power bank jest w stanie naładować praktycznie każde urządzenie mobilne (niektóre laptop [link]) do najczęściej podpinanych do power banka należą: smartphony, tablety, smartwatche, opaski treningowe, aparaty cyfrowe, kamery oraz nawigacje samochodowe. Każdy z tych sprzętów jest niezbędny do zachowania odpowiedniego poziomu komfortu na co dzień. Power bank umożliwia szybkie tchnięcie nowego życia w zamierający sprzęt i dłuższe cieszenie się jego pełną funkcjonalnością.
  3. Jeden lub więcej portów USB – power banki występują w wariantach, które posiadają więcej niż jeden port USB. Pozwalają one na ładowanie kilku urządzeń jednocześnie.  W rezultacie nie trzeba nadawać mniejszego lub większego priorytetu sprzętowi, który ma w pierwszej kolejności trafić do ładowania.
  4. Trudne warunki pracy – power bank musi być wytrzymały na szereg czynników, które mogą go wyeliminować z działania. Piach, brud, kurz, deszcz, pył to elementy, na które sprzęt musi wykazywać dużą odporność. Dodatkowo power bank musi być wygodnym w użyciu. Taszczenie ze sobą dużej energetycznej cegiełki nie jest wygodne i niepotrzebnie obciąża użytkownika. Na rynku istnieją smukłe, małe modele o wysokiej pojemności, które szybko dopasują się do indywidualnych potrzeb zarówno sprzętu, jak i użytkownika.

Kupno power banka szybko okaże się inwestycją, która się zwróci zarówno w krótko, jak i długoterminowym rozrachunku. Bycie niezależnym od kabla i położenia najbliższego gniazdka przyniesie więcej swobody na co dzień. Przed kupnem power banku warto zastanowić się dokładnie do czego będzie wykorzystywany i jakie są dokładnie nasze potrzeby.

 

Post Author: AllyCreative

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *