Jak połączyć telefon z komputerem?

Oceń ten wpis! 🙂

Zdjęcia, filmy, muzyka wszystko to zajmuje miejsce na telefonie. Od czasu do czasu trzeba je zwolnić jak i zaktualizować np. listę utworów. W tym celu należy podłączyć telefon do komputera lub laptopa. Daje to możliwość okresowo robić kopie zapasowe najważniejszych danych i ich odpowiednie zabezpieczenie. Podłączanie telefonu do komputera daje praktycznie nieograniczone możliwości używania wewnętrznej pamięci bez strat dla szybkości działania telefonu. Jak podłączyć telefon do komputera? Poniżej znajdziecie kilka prostych kroków, które wam w tym pomogą.

Każdy smartfon można podłączyć do komputera. Do połączenia dwóch sprzętów niezbędny jest kabel sygnałowy z odpowiednią wtyczką. Kabel USB, który służy jako kabel ładujący jest w tym celu głównie wykorzystywany.

Podłączenie urządzenia do komputera

Podłączamy smartfon do komputera za pomocą posiadanego kabla. System operacyjny (najczęściej Windows) automatycznie wykryje nowy sprzęt i zainstaluje niezbędne sterowniki. Ta część nie sprawia dużej ilości problemów wystarczy podłączyć kabel do telefonu, a ten do komputera, wszystko inne dzieje się samo.

Konfiguracja smartfona

Na pasku statusowym smartfona powinien pojawić się komunikat oznaczający pomyślną synchronizację telefonu z komputerem. Po kliknięciu w niego przechodzi się do konfiguracji urządzenia. Należy teraz wybrać odpowiedni protokół konfiguracji. Jest on niezbędny, ponieważ zapewnia określony rodzaj dostępu do poszczególnych rodzajów plików i obsługiwanego oprogramowania. Do wyboru możliwe są dwie opcje:

– urządzenie multimedialne (MTP) – daje dostęp do wszystkich plików multimedialnych znajdujących się na telefonie jak: zdjęcia, filmy, muzyka. Protokół ten pozwala na przegrywanie, wgrywanie oraz usuwanie całej zawartości plikowej telefonu.

– aparat (PTP) – opcja ta rozpoznaje telefon jako aparat fotograficzny. Dzięki temu możliwe jest przegrywanie plików graficznych do różnego rodzaju specjalistycznych programów, które zajmują się obróbką grafiki. W efekcie działania tego protokołu możliwym jest szybsze zarządzanie zgromadzonymi fotografiami.

Wszystkie dane znajdują się w folderach Music, Download, DCIM (Pictures)

Przenoszenie plików między telefonem, a komputerem

By wyświetlić podłączone urządzenie klikamy mój komputer, pośród dostępnych dysków powinniśmy być w stanie dostrzec nasz telefon. Czasem na środku ekranu wyświetli się komunikat o podłączonym nowym sprzęcie, można go włączyć również stamtąd klikając odpowiednią komendę. Po wejściu w ikonę smartfona zostaną wyświetlone wszystkie rodzaje pamięci jakie zostały na niego zainstalowane. Phone jest głównym katalogiem telefonu, obok znajduje się karta pamięci. Samo przenoszenie plików jest proste – nie różni się niczym od operacji przeprowadzanych na co dzień na komputerze. W celu dokonania zmian należy wejść do interesującego nas katalogu i przenieść odpowiednie pliki.

Post Author: AllyCreative

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *