Jak naprawić klawiaturę w laptopie?

Oceń ten wpis! 🙂

Laptop bywa codziennie używany przez tysiące użytkowników. Częstotliwość z każdym rokiem wzrasta. Ten sprzęt pod względem wydajności oraz skuteczności działania powoli wypiera komputery stacjonarne. Laptopy coraz częściej zastępują w firmach bardziej toporny sprzęt pozwalając użytkownikowi na lepszą mobilność. Jednak wskutek intensywnej eksploatacji laptop może zacząć szybko niedomagać oraz spowalniać pracę. W takich wypadkach praca na nim przeciąga się i powoduje niepotrzebne roztargnienia, których małym kosztem można uniknąć. Najczęściej psującym się elementem w laptopie jest klawiatura. Nie chodzi tu tylko o zużycie tego elementu w czasie, ale również nieprzewidziane wypadki jak np. wylanie płynu czy skutki nagminnego jedzenia nad nią. Klawisze mogą bardzo szybko zacząć się zacinać lub wcale przestać łączyć. W takich wypadkach laptop staje się wybrakowanym narzędziem, za którego wydajność trzeba się wziąć – i to najlepiej samemu.

Wymiana klawiatury

Nie stanowi wielkiego problemu. Proces wymiany jest dość prosty i nie trzeba do niego angażować usług serwisów komputerowych. Nowa klawiatura w laptopie nie tylko go odświeży, ale pozwoli przede wszystkim na utrzymanie dotychczasowej jakości pracy i rozrywki (w końcu laptop to wszechstronne narzędzie). Wymieniając klawiaturę w laptopie użytkownik nie wystawia się na duże koszty, ani wielkie problemy. Nowa klawiatura pozwala zachować efektywność pracy, do której jest się przyzwyczajonym. Niedomagająca klawiatura to problem, który potrafi szybko zdezorganizować codzienne operowanie sprzętem. W przypadkach, gdy laptop to główne narzędzie pracy, każdy przestój powoduje koszty oraz straty na czasie i środkach. W takich wypadkach wymiana klawiatury nie jest jedynie zabiegiem estetycznym, a priorytetem, który gwarantuje powrót do normalności.

Jak wymienić klawiaturę krok po kroku?

  1. Odwróć laptopa, odpiąć zasilanie i wyjąć baterię.
  2. Zamknąć laptopa i obrócić go matrycą skierowaną do dołu. Odkręcić wszystkie znajdujące się na spodzie śrubki.
  3. Obrócić i otworzyć laptopa. Jeśli nad klawiaturą znajduje się listwa mocująca, delikatnie ją podważyć i odkręcić znajdujące się pod nią śrubki.
  4. Po odkręceniu śrubek, unieść klawiaturę. Znajduje się pod nią taśma sygnałowa, która podpięta jest do płyty głównej. Należy delikatnie otworzyć blokadę gniazda i ją odpiąć.
  5. W celu upewnienia się, że klawiatura na pewno pasuje, należy policzyć piny, czyli kreski znajdujące się na taśmie sygnałowej. Klawiatura, która będzie montowana musi posiadać taką samą ilość pinów.
  6. Zamontować klawiaturę postępując według odwrotnej kolejności do punktu 4.

Kupno nowej klawiatury jest znacznie tańszym rozwiązaniem niż kupienie nowego laptopa. Nie warto pod wpływem chwilowej awarii ulegać panice i silić się na kupno nowego modelu. Wymiana klawiatury przyniesie wiele korzyści i to niewielkim kosztem, dając do rąk użytkownika narzędzie, do którego użytku jest się przyzwyczajonym.

Post Author: AllyCreative

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *