ładowarka indukcyjna

Jak działa ładowarka indukcyjna?

Oceń ten wpis! 🙂

Ładowanie indukcyjne, czyli bezprzewodowe dawniej było traktowane jako novum, na które mogli sobie pozwolić nieliczni. Sama idea ładowania bezprzewodowego wydaje się być zaczerpniętą z filmów sci-fi. Nowoczesne rozwiązania technologiczne wdrażają tę idee w życie codzienne. Dziś w opcję ładowania indukcyjnego wyposażone są nowe generacje telefonów. Ładowanie w ten sposób pozwala zyskać na codziennej mobilności oraz nie być zależnym od kabli ładujących. Umieszczenie w strategicznym miejscu w domu lub mieszkaniu ładowarki indukcyjnej pozwala na szybkie doładowanie lub naładowanie telefonu bez obaw potknięcia się o lub zaplątania w kable. 

W jaki sposób to działa?

Ładowanie bezprzewodowe opiera się na zjawisku indukcji elektromagnetycznej. By było możliwe sama ładowarka jak i telefon muszą być wyposażone w odpowiednie cewki, które wytwarzają pole elektromagnetyczne. Podłączając ładowarkę do zasilania zaczyna ona wytwarzać własne pole elektromagnetyczne w obrębie, którego zaczyna gromadzić się ładunek elektryczny. Cewka znajdująca się w telefonie odbiera energię, zamieniając ja w prąd, który trafia do baterii.

Jak widać ładowanie indukcyjne nie jest skomplikowane, jednak dopracowanie i spopularyzowanie tej technologii zajęło kilka lat. Dziś ładowarki indukcyjne to standard, z których korzysta coraz więcej nowocześnie zorientowanych konsumentów.

Niezakłócony proces ładowania

Wiele może wpłynąć na proces, szybkość oraz jakość ładowania indukcyjnego. By przebiegał on bez zakłóceń ładowarka i ładowane urządzenie muszą spełniać te same standardy. Powszechnie uznanym i stosowanym jest Qi, który został uwzględniony w sprzętach mobilnych pochodzących od największych światowych producentów. 

Jakie są zalety ładowania indukcyjnego?

  • Brak konieczności przepinania urządzeń
  • Możliwość ładowania kilku urządzeń jednocześnie
  • Brak problemów z uszkodzeniami styków lub portów
  • Wygodniejsze ładowanie w przestrzeni samochodu

To tylko niektóre zalety jakich dostarcza ładowarka indukcyjna. Szukając nowych rozwiązań technologicznych, które zapewnią większą mobilność oraz szybkość ładowania warto zwrócić się wobec technologii indukcyjnej. Z pewnością będzie to krok, którego podjęcia szybko sobie pogratulujemy.

Post Author: AllyCreative

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *