Przetwornica samochodowa

Przetwornica samochodowa do laptopa – urządzenie dla podróżnika

Oceń ten wpis! 🙂

Przetwornica samochodowa do laptopa?

Coraz częściej długie podróże i wiele godzin spędzonych w samochodzie wymagają dostępu do prądu oraz klasycznych ładowarek, celem podłączenia do nich standardowych urządzeń, takich jak laptop, czy tablet. Wcześniej pisaliśmy o ładowaniu sprzętów elektronicznych podczas wyjazdów power bankami.  Tym razem o czymś z grubszej półki, w momentach, kiedy power bank już nie wystarczy. Wtedy przychodzi z pomocą przetwornica samochodowa do laptopa lub do bardziej wymagających urządzeń.

Sam laptop to przecież nie wszystko

Przetwornica umożliwia zmianę natężenia prądu 12V obecnego w instalacji samochodowej na 230V i podłączenie do niej wielu urządzeń. Można za jej sprawą naładować laptop czy telefon, lecz umożliwia również ładowanie większych urządzeń, które często wykorzystujemy w podróży. Przykładem są lodówki turystyczne, telewizory przenośne czy elektronarzędzia.

Przetwornica samochodowa do laptopa

Jaką przetwornicę wybrać ?

Wybierając przetwornicę warto się zastanowić czego od niej się oczekuje – pozwoli to dokonać najbardziej optymalnego wyboru. Jeśli ma być to jedynie przetwornica samochodowa do laptopa i ładowania ewentualnie telefonu to nie ma sensu decydować się na przetwornicę o bardzo wysokiej mocy. Mniejsza i tańsza sprawdzi się równie dobrze. Jeśli jednak przetwornica będzie wykorzystywana nie tylko do ładowania laptopa, ale również do podłączania pod nią innych urządzeń, warto jest zainwestować w nią nieco więcej funduszy. Warto zwrócić uwagę na rodzaj przetwornicy i na to jaki sinus posiada. Pełny sinus sprawdzi się w przypadku ładowania różnorodnych urządzeń, które wymagają ciągłego zasilania. Natomiast zmodyfikowany sinus doskonale sprawdzi się do ładowania urządzeń, które są mniej wymagające. Przykładem jest właśnie ładowanie samego laptopa, tableta czy telefonu. 

Większość nowoczesnych przetwornic posiada możliwość podłączenia do ładowarki samochodowej bądź bezpośrednio do akumulatora. Wybierając przetwornicę warto przede wszystkim dostosować jej moc do możliwości akumulatora. Zapewni to optymalne ładowanie oraz zapobiegnie nadmiernej eksploatacji akumulatora. Tym samym na przykład problemów z odpaleniem samochodu ze względu na brak energii.Wybór odpowiedniej przetwornicy to także zwrócenie uwagi na rodzaj gniazd. Mogą to być zwykłe złącza do wtyczek sieciowych, jak i popularne złącza USB. Możesz sprawdzić w celu kupna ofertę polecanego sklepu internetowego Świata Baterii. Znajduje się tam szeroki asortyment przetwornic samochodowych różnego typu.

Przetwornica samochodowa do laptopa

 

Post Author: AllyCreative

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *