Laptop w podróży – co zabrać dodatkowo?

Oceń ten wpis! 🙂

Laptop to nieodłączny towarzysz w codziennym życiu. Zabiera się go w zarówno bliższe jak i dalsze podróże. Bez laptopa często czujemy się jak bez przysłowiowej ręki. Ten sprzęt już na stałe wpisał się w codzienny harmonogram. Podróżowanie z laptopem jest wygodne, może być jednak wygodniejsze. Jadąc na zasłużony urlop warto poza znajomym sprzętem wziąć ze sobą kilka dodatkowych „gadżetów”, które pozwolą zachować komfort z pracy, rozrywki i ułatwią odpoczynek.

Co ze sobą zabrać?

  1. Hub – adapter, który pozwoli rozszerzyć jeden port USB-C na kilka kolejnych. Dzięki temu do laptopa będzie można podłączyć wiele sprzętów peryferyjnych i szybciej naładować je. Huby są niewielkich rozmiarów także nie dociążą w jakiś znaczny sposób bagażu. Pomogą one lepiej wykorzystać potencjał posiadanych sprzętów i zmienią laptop w małe centrum dowodzenia.
  2. Ładowarka sieciowa – posiada ją, a raczej je każdy. Często w miejscu docelowym jest za mało gniazdek by podłączyć wszystko do sieci i spokojnie naładować. Ładowarka sieciowa z kilkoma wejściami pozwoli uniknąć tego rodzaju problemu. Nowoczesny model obsługujący technologię Quick Charge, Power Delivery pozwoli naładować sprzęty w najkrótszym możliwym czasie i to jednocześnie. Nie trzeba będzie już się przepinać ani podejmować decyzji czy telefon lub inny sprzęt jest wystarczająco naładowany, bo kolejny czeka w kolejce.
  • Power bank – to jedno z najważniejszych urządzeń, które należy zabrać ze sobą na wyjazd. Power banki – te nowsze, poza możliwością szybkiego doładowania sprzętu posiadają również wiele innych funkcji – jak np. możliwość odpalenia samochodu przy wyładowanym akumulatorze, czy doładowanie laptopa, konsoli Switch oraz wiele innych. Przed wyjazdem trzeba jasno dookreślić swoje potrzeby. Kupno nowego power banku nie będzie dużym wydatkiem, a pomoże pozostać w stałym kontakcie ze światem. Wysoko pojemne power banki to najlepsze rozwiązanie do dalszych wyjazdów, gdzie dostęp do sieci bywa bardzo ograniczony.
  1. Zapasowe kable – w czasie podróży łatwo w zamieszaniu zgubić witalny kabel do ładowania telefonu lub innego sprzętu. W takich sytuacjach zostaje się z poważnym problemem. Rozwiązaniem na zaś jest zakupienie wysoko wydajnej rezerwy, która pozwoli się zabezpieczyć na wypadek utraty fabrycznego kabla. Kable wspierające szybkie ładowanie oraz posiadające wygodne podświetlenie (GC Ray) to opcja, z którą warto się zapoznać przed wyjazdem.

Urlop to czas, którym trzeba się cieszyć, w końcu w dorosłym życiu nie przychodzi on tak często jakby się chciało. Zabranie ze sobą kilku dodatkowych urządzeń pomoże w uniknięciu wielu problemów na miejscu i bardziej komfortowym spędzeniu czasu.

Post Author: AllyCreative

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *