Ładowarka i akumulatorki AA – co wybrać?

Oceń ten wpis! 🙂

Zastanawiając się czy akumulatorki AA oraz ładowarka przydadzą się i jakoś na lepsze odmienią codzienne życie trzeba sobie zadać dwa pytania: czy chcemy oszczędzić czas? oraz czy chcemy oszczędzić pieniądze? Niby jest to sprawa banalna i każdy konsument odpowie na te pytania twierdząco. Dlaczego więc nie wszyscy używają jeszcze akumulatorków? Może to kwestia przyzwyczajenia i braku długoterminowej kalkulacji? Bateria do ponownego ładowania jest w stanie zrobić dla użytkownika więcej niż jedynie zasilić jego sprzęt – przeczytacie o tym niżej.

Ładowarka i akumulatorki na co dzień

Dlaczego kupujemy zwykłe baterie? Bo są potrzebne. A kiedy najczęściej? Przy sklepowej ladzie stojąc do kasy z zakupami. O konieczności wymienienia baterii AA czyli tradycyjnej wielkości paluszków użytkownik przeważnie przypomina sobie nagle. Czasem działa się z wyprzedzeniem i baterie są dołączone do listy zakupów, jednak częściej kupuje się je pod wpływem nagłego impulsu. Zabawki, gamepady, zegary, piloty i wiele innych urządzeń jest zasilana przez baterie AA. Jednak zwykłe paluszki po wyczerpaniu mocy stają się sporym problemem. Baterii nie można zwyczajnie wyrzucić do kosza z innymi odpadami. Trzeba je specjalnie zutylizować w punkach elektronicznych, aptekach lub w przeznaczonych do tego lokalizacjach. Czemu? Ponieważ baterie stanowią jeden z najpowszechniejszych elektro śmieci, który odbija się negatywnie na środowisku naturalnym. Drugim problemem jest częstotliwość zakupu. Nowe paluszki w zależności, do czego są używane potrafią być potrzebne bardzo często – np. podczas używania zabawki przez dziecko. Jeśli ich zabraknie zabawa nie może trwać, a wtedy (głównie rodzic) ma problem.

Akumulatorki eliminują sporo problemów. Pozwalają zaoszczędzić na czasie – pod ręką zawsze ma się naładowany komplet, który czeka, żeby szybko „przeładować” urządzenie. Oszczędzają pieniądze – nie trzeba co rusz dokupować nowych kompletów, co przekłada się na znaczne oszczędności w długofalowym rozrachunku. Dają pewność bezpieczeństwa – baterię do ponownego ładowania można zasilić nawet do 1000 razy, przez co ilość cykli ulega wydłużeniu. Bateria akumulatorkowa również lepiej znosi okres bezczynności – nawet nieużywana zachowa swoją sprawność i pojemność na długie lata, nie grożąc przy tym wylaniem ani zapaleniem się po użyciu.

Ładowarka do akumulatorków (jak VitalCharger), która będzie obsługiwała zarówno baterie AA jak i AAA, pozwala całkowicie oduzależnić się od zakupów paluszków w sklepie. Początkowe zainwestowanie w dwa komplety baterii sprawia, że koszty, które musiałyby być przeznaczone na zakup dodatkowego źródła zasilania do urządzeń można sobie darować. Dzisiaj coraz więcej osób jest bardziej świadoma swojego wpływu na środowisko naturalne. Zmiany najlepiej zaczynać od siebie. Bateria do ponownego ładowania wbrew pozorom może przyczynić się do lepszej ochrony środowiska – po co korzystać z czegoś jednorazowego, jeśli wielorazowa opcja jest wydajniejsza i bezpieczniejsza. Dobrej jakości ładowarka będzie tak samo wydajnie służyła przez wiele lat – dzięki temu środowisku oszczędzi się dodatkowego śmiecia.

Jeśli zamierzasz wprowadzić akumulatorki do swojego życia to miej pewność, że baterie, które kupisz będą odpowiedniej jakości. Sprawdź ofertę sklepu Świat Baterii i dobierz ładowarkę oraz komplet baterii dopasowany do swoich potrzeb. Zadbaj lepiej o środowisko dzięki bateriom!

Post Author: AllyCreative

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *