Jak wybrać power bank do laptopa?

Oceń ten wpis! 🙂

Laptopy należą do urządzeń mobilnych, które są używane ze stale wzrastającą częstotliwością. W biurach, domach, kawiarniach, podczas podróży, coraz częściej użytkownikom nastawionym na efekty towarzyszy laptop. Niektóre modele mają bardzo długi czas działania baterii bez podpięcia do zasilania. Jednak nawet najlepszy laptop w nieskończoność energii nie będzie w stanie zapewnić, a ona skończy się zazwyczaj w najmniej odpowiednim momencie. Rozwiązaniem jest zainwestowanie w power bank do laptopa, który pozwoli tchnąć niezbędny zastrzyk potrzebnej do pracy lub rozrywki energii.

Wydawać by się mogło, że power banki przeznaczone są jedynie do ładowania takich urządzeń jak telefony lub tablety. Jednak z nowoczesnym modelem można zrobić znacznie więcej – naładować laptopa, przykładowe Nintendo Switch lub nawet odpalić samochód przy rozładowanym akumulatorze (Car Jump Starter).

Czym jest power bank?

Power bank to podręczne źródło zasilania lub bateria zewnętrzna, dzięki której można ładować urządzenia bez konieczności poszukiwania najbliższego gniazdka. Modele różnią się od siebie mocą, ilością gniazd USB oraz dodatkowym wyposażeniem. Każdy power bank posiada określoną ilość cykli ładowania. Chodzi tu o ilość razy, kiedy zostaje on naładowany od 0 do 100 procent. Po przekroczeniu granicy cykli power bank traci część swoich możliwości do magazynowania energii – jak każda bateria. By za pomocą power banku można było naładować laptop koniecznym jest by sprzęt posiadał funkcję USB Power Delivery oraz odpowiednie końcówki do podłączenia do gniazda ładowania przenośnego komputera.

Pojemność power banku dla laptopa?

Power banki skierowane na potrzeby laptopów muszą charakteryzować się większą niż do telefonów pojemnością. Punktem wyjścia jest 10 000 mAh. W innym przypadku zyska się zaledwie kilka procent baterii, co będzie niewspółmierną, co do kosztów korzyścią. Na rynku istnieje całe morze power banków, które w ostatnich latach stały się narzędziem priorytetowym. Szeroki wachlarz profesjonalnych opcji, które szybko doładują laptop klienci zorientowani na efekty znajdą na stronie Świata Baterii.

Posiadanie zewnętrznej baterii to ulga w czasie dalszych podróży, kiedy dostęp do gniazdka bywa bardzo ograniczony. Szybkie podładowanie sprzętu pomoże pozostać w stałym kontakcie ze światem, dokończenie pracy, jak i niewstrzymywanie prowadzonej rozrywki.

Post Author: AllyCreative

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *