Niski stan paska energii w telefonie wzbudza nie tyle niepokój co panikę im ilość procentów coraz bardziej się zmniejsza. W dzisiejszych czasach bez telefonu człowiek czuje się jak bez ręki, niekompletny i niezdolny do wykonywania podstawowych czynności. Telefon już dawno przestał być narzędziem służącym jedynie do dzwonienia. Dziś komunikacja odbywa się za pomocą wielu różnorodnych platform social media. Smartphone służy zarówno rozrywce jak i pracy. Pozostanie nagle bez możliwości sprawdzenia czegoś, odezwania się do znajomych, przeczytania wiadomości lub zagrania w czasie wolnym i pozostania z opcją jedynie patrzenia się w ciemny ekran jest nie do przyjęcia.
Częstsze ładowanie
Dzisiejsze nowoczesne smartphony mają coraz większe możliwości, które pozwalają lepiej wyrazić siebie, jak i spersonalizować swój telefon pod indywidualne potrzeby. Komórka stała się nieodłączną częścią prezencji nowoczesnego użytkownika. Konsumenci inwestują w coraz to nowsze modele żeby zaznaczyć swój status, przywiązanie do technologii oraz zorientowanie na zmieniające się trendy. Jednego jednak smartphony nie są w stanie uniknąć – szybko się rozładowują. Telefon z czasem coraz bardziej zapełnia się przeróżnymi aplikacjami, które są w stanie bardzo szybko rozładować baterie. W rezultacie ładowanie raz na dwa dni telefonu staje się koniecznością, która musi być wpisana w codzienny harmonogram dnia. Co jednak w sytuacji, kiedy się o tym zapomni? Dla przykładu – kiedy ma się już wychodzić z domu, bierzemy telefon do ręki i widzimy na nim poniżej 20% pojemności baterii. Nie jest to ilość, która jest w stanie dać poczucie pewności, że telefon wytrzyma intensywne użytkowanie w ciągu dnia. Wtedy na szybko staramy się doładować komórkę, by, chociaż przez kilka minut poleżała przypięta do kabla i doładowała się ile tylko będzie w stanie. Oczywiście wiele osób nosi ze sobą ładowarki by doładować telefon np. w firmie lub power banki by być niezależnymi od położenia gniazdek i móc zasilić telefon bez względu na sytuacje. Jednak zdarzają się momenty, kiedy jest to niemożliwe i jedynym wyjściem, jakie ma się do dyspozycji jest domowe gniazdko i kabel ładujący. Na szczęście istnieje kilka sposobów by zwiększyć prędkość ładowania telefonu. Współczesne ładowarki są już wyposażone w standardy szybkiego ładowania jak Quick Charge, jednak nawet szybkie można trochę przyspieszyć.
Co robić, a czego nie ładując telefon?
Na pewno nie korzystać z komórki podczas ładowania. W takim wypadku telefon jest jedynie podtrzymywany przy życiu. Może i pasek energii się nie zmniejszy, ale zyskanie dodatkowych 2 – 3 % nie jest raczej wielkim zwycięstwem.
Warto również włączyć tryb samolotowy lub tryb oszczędzania energii. Pamiętać trzeba, że niektóre telefony automatycznie przestawiają się na defaultowy tryb w momencie podłączenia do ładowarki oznacza to, że telefon przestaje oszczędzać energię i wszystko działa na pełnych obrotach. W działaniu tym chodzi o to by telefon nie rozpraszał się na poboczne sprawy, tylko skupił w pełni na ładowaniu baterii.
Alternatywą jest również wyłączenie smartphona na czas ładowania, znacznie przyspieszy to cały proces zasilania baterii, jedynym minusem jest czas oczekiwania aż komórka z powrotem stanie na nogi po ponownym włączeniu.
Ostatnia propozycja została już wspomniana na początku, żeby mieć pewność, że zawsze będzie się dysponowało rezerwową energią dla telefonu, którą będzie można mu szybko dostarczyć warto zainwestować w dobry power bank. Nie będzie to przesadnie duży wydatek, a pozwoli pozbyć się wielu pobocznych problemów i nerwowych sytuacji.
Szukający ciekawych oraz profesjonalnych opcji, które nie ugodzą w domowy budżet kierujemy do sklepu internetowego Świat Baterii, w którym szybko znajdziecie opcje, które dopasują się do indywidualnych potrzeb oraz możliwości finansowych.