Jak ładować rower elektryczny

Jak naładować rower elektryczny?

Oceń ten wpis! 🙂

Rower elektryczny jest alternatywą, która potrafi pokonać spore dystanse za dosłowne grosze. Przejechanie 100 km za 50 – 80 gr to perspektywa, która sprawia, że ebike staje się coraz popularniejszą inwestycją. Oszczędność w porównaniu do kosztów prowadzenia auta lub korzystania z komunikacji miejskiej jest kolosalna. Rower elektryczny szybko zwraca zainwestowane w niego środki.

Ebika trzeba okazjonalnie ładować. W zależności jakie ma się potrzeby i do czego rower jest wykorzystywany cykle ładowania mogą mieć różną częstotliwość. Koszt będzie znacznie mniejszy niż zatankowanie na stacji pełnego baku. 

Gdy kupuje się rower elektryczny bateria jest już podłączona, a slot do podłączenia ładowarki jest łatwy do zlokalizowania. Ładowanie roweru elektrycznego nie jest trudne podłącza się dedykowaną ładowarkę do gniazdka i ogniwa zaczynają magazynować energię. W zależności jaki jest typ i wielkość baterii czas ładowania może być różny – nie ma tutaj sztywnych widełek.

ładowanie ebiku

Pierwsze użycie baterii w ebiku

Po kupieniu nowego ebika lub nabyciu nowego akumulatora warto postępować według prezentowanych poniżej kroków. Pozwolą one zapewnić odpowiednie funkcjonowanie oraz długość działania baterii.

  • Wyjmując baterię z opakowania należy sprawdzić jej poziom naładowania – zazwyczaj wystarczy wcisnąć przycisk znajdujący się na obudowie
  • Przed podłączeniem baterii do roweru należy upewnić się, że polaryzacja (+,-) umieszczona jest w ten sam sposób, co w starej baterii.
  • Gdy bateria wyposażona jest w stacyjkę, to żeby rozpocząć ładowanie należy przekręcić klucz
  • Do procesu ładowania należy używać wyłącznie ładowarki przystosowanej do danego rodzaju baterii.
  • Po rozpoczęciu ładowania z reguły zaświeci się dioda, która informuje, że proces ładowania się rozpoczął
  • Jeżeli akumulator w trakcie ładowania zacznie się nagrzewać, może to oznaczać, że ogniwa są przeładowane – w takim wypadku należy szybko odłączyć ładowarkę.

Zabezpieczenia na plus

Baterie w rowerach elektrycznych wyposażone są w dodatkowe zabezpieczenia, która pozwalają zachować ich dłuższą żywotność oraz bezpieczeństwo podczas użytku. Warto jednak dmuchać na zimne i co jakiś czas dokonać pełnego rozładowania i naładowania. Bateria pozostawiona w spoczynku, gdy jest w pełni naładowana – a z roweru się nie korzysta, może szybciej wytracać zmagazynowaną energię. 

Postępowanie według powyższych kroków umożliwi szybkie i sprawne naładowanie baterii w rowerze elektrycznym. 

 

Post Author: AllyCreative

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *