ładowarka samochodowa

Jak działa ładowarka samochodowa?

Jak działa ładowarka samochodowa?
5 (100%) 1 vote

Ładowarki samochodowe podpinane pod gniazdo zapalniczki to narzędzie używane praktycznie codziennie przez każdego kierowcę. Zapewniają one niezbędną energię do naładowania sprzętu mobilnego, jak i utrzymania stanu baterii np. telefonu na odpowiednim poziomie. Jak jednak działa ładowarka samochodowa, co kryje się za procesem ładowania? Te pytania stawia się sobie rzadko do momentu o ile ładowarka działa, gdy zawiedzie to właściciel sprzętu zaczyna się zastanawiać, co mogło pójść nie tak. 

Ładowarki samochodowe USB

To najpowszechniej stosowane ładowarki, które mogą zasilać zarówno jeden, jak i kilka sprzętów jednocześnie. Ładowarka samochodowa służy do przyłączania do instalacji elektrycznej 12 lub 24 V prądu stałego z ujemnym biegunem akumulatora przyłączonym do karoserii. Prąd z akumulatora zostaje przetworzony i zasila podpięte urządzenie. Ładowarki samochodowe przeszły długą drogę. Dziś mało kto używa zapalniczki w aucie, jednak jej gniazdo jest niezbędne do zachowania komfortowego poziomu baterii. Ładowarki samochodowe to dodatki, bez których komfortowa jazda szybko znajduje się pod znakiem zapytania. 

Nowoczesne ładowarki samochodowe wykorzystują technologię indukcyjną, która dostarcza bardziej komfortowych możliwości w ładowaniu sprzętu. Ładowarki samochodowe indukcyjne to coraz powszechniejszy standard w autach. Pozwalają one na sprawne doładowanie lub naładowanie sprzętu bez potrzeby wiązania się kablami. W efekcie coraz szybciej wypierają one standardowe ładowarki USB. 

Indukcyjne rozwiązania muszą być wzajemnie ze sobą kompatybilne. Po podłączeniu do gniazda zapalniczki ładowarka wytwarza pole elektromagnetyczne, wokół którego zbiera się ładunek elektryczny. Telefon odbiera ten ładunek i kieruje go do akumulatora, w rezultacie sprzęt się ładuje. 

Alternatywa dla ładowarek kablowych

Ładowarki, które wymagają podpięcia kabla należą do wydajnych opcji, jednak sfera możliwości się na nich nie kończy. Nie są one zabsolutyzowane, w dalszym ciągu pozostają najczęściej wybieraną możliwością. Istnieją jednak inne. Wspomniane ładowarki indukcyjne to inny wymiar komfortu na co dzień w ładowaniu nie tylko telefonu w podróży. 

Warto dać szansę tym ładowarkom i przekonać się na własnej skórze ile dobrego mogą dla kierowcy zrobić.

Post Author: AllyCreative

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *