gadżety do samochodów

Gadżety, które warto mieć w samochodzie

Oceń ten wpis! 🙂

Jazda samochodem nie musi ograniczać się do ciągłego wpatrywania się w drogę i załatwiania wielu spraw dopiero, gdy dojedzie się na miejsce. W trakcie jazdy wiezie się ze sobą wiele różnorodnych sprzętów mobilnych, które wymagają uwagi i pozwalają nie tyle urozmaicić podróż, co sprawić, że będzie ona znacznie wygodniejsza. Lokalizatory GPS i wszelkiego rodzaju telefoniczne mapy to dodatki standardowe, jednak sfera “gadżetów” samochodowych się na nich nie kończy. Przed wyruszeniem w drogę warto zabrać ze sobą kilka dodatkowych sprzętów, które pomogą swobodniej przetrwać podróż oraz zabezpieczą na wypadek wielu nieprzewidzianych ewentualności.

Ładowarki samochodowe USB

To pierwsze podstawowe urządzenie, które powinno znaleźć się na wyposażeniu auta nowoczesnego kierowcy. Możliwość doładowania telefonu lub innego sprzętu mobilnego w czasie jazdy pozwala zrezygnować z szukania najbliższego gniazdka po dojechaniu do punktu B i zmieniania swoich planów czekając aż pasek baterii osiągnie satysfakcjonujący poziom. Ładowarki USB pozwalają podłączyć jeden lub kilka urządzeń i dojechać na miejsce ze sprzętem przygotowanym do użytku. 

Powerbank do odpalenia auta

Z samochodem bywa różnie. Czasem w trakcie wyjazdu samochód zgaśnie, a w okolicy nie ma życzliwego sąsiada, który pomoże odpalić auto z kabla. Rozwiązaniem są Car Jump Starter – czyli powerbanki, które zapewnią niezbędną iskrę do startu. Tego rodzaju gadżet umożliwia również ładowanie niektórych sprzętów. W rezultacie za pomocą jednego urządzenia w ręce kierowcy trafia sprzęt, dający wiele opcji do użytku. 

Przetwornice

Są to dodatki, które pozwalają zamienić prąd na standardowe 230V, dzięki temu ładowanie sprzętu mobilnego z zapasów energetycznych samochodu jest bezpieczniejsze. Przetwornica posiada oddzielne gniazda USB, które umożliwiają podpięcie kilku różnych sprzętów – np. można jednocześnie z powodzeniem ładować laptop, tablet oraz telefon.

Transmiter bluetooth

To urządzenie, które pozwala na słuchanie własnej muzyki, a nie narzuconych propozycji przez radiowych prezenterów. Sparowane urządzenie jak telefon może stać się dzięki transmiterowi małą muzyczną rozgłośnią, dopełniając przemierzanej drogi o ulubione nuty.

Posiadanie jednego lub wszystkich z powyższych urządzeń szybko odbije się pozytywnie na komforcie z jazdy zarówno tej codziennej, bliższej, jak i dalszej, urlopowej. Jadąc autem nie trzeba ograniczać się jedynie do perspektywy znad kierownicy. Kilka dodatkowych urządzeń szybko sprawi, że podróż minie szybciej, efektywniej, a po dojechaniu na miejsce będzie się miało szersze pole do mobilnego manewru. 

Post Author: AllyCreative

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *