kabel usb

Co robić jak nie ładuje telefon?

Oceń ten wpis! 🙂

Nieładujący się telefon to problem, który powiększa się z każdym spadającym procentem. Telefon w dzisiejszych czasach naładowanym być zwyczajnie musi, inaczej pozostanie w kontakcie, wyrażenie siebie oraz ogólnie rozumiany komfort zostają zblokowane. Telefony, gdy są uszkodzone to wprowadzają szereg problemów, z którymi borykanie się umniejsza każdy moment spędzony na operowaniu urządzeniem. Co jednak w sytuacjach, gdy sprzęt działa, ale nie ładuje. Przyczyn może być kilka. W tym artykule poruszymy kilka z nich, może zaznaczenie ich pomoże wam szybko wyjść z kłopotu i pozostać w stałym kontakcie ze światem.

kabel usb

  1. Uszkodzony kabel USB – końcówki MicroUSB w kablach ładujących mogą szybko się uszkodzić. Wystarczy chwila nieuwagi, a kabel może się wygiąć, połamać w środku lub końcówka wykrzywić.  W każdym wypadku proces ładowania może być zaburzony lub całkowicie niemożliwy do przeprowadzenia.
  2. Ładowarki niewiadomego pochodzenia – zmienianie ładowarki to zakup, do którego trzeba podejść ostrożnie. Ładowarka musi być dopasowana napięciem do telefonu. Dobranie złego wariantu nie naładuje telefonu, może go wręcz uszkodzić.
  3. Uszkodzenie/Zanieczyszczenie gniazda ładowania – jeśli jest się pewnym ładowarki i obchodzi się z nią odpowiednio, to problem może tkwić w samym telefonie. Uszkodzenia gniazd ładujących są dość popularne. Noszenie telefonu w kieszeni, plecaku, czy torebce może sprawić, że drobiny brudu dostaną się do portu i będą blokować styknięcie się końcówki kabla z telefonem.

Nieładujący telefon to spory problem, którego czasami bez zewnętrznej diagnozy nie da się rozwiązać. Jeśli jest się pewnym jakości swojego sprzętu oraz dba się o poboczne dodatki w postaci kabli, to udanie się do serwisu jest jedynym rozsądnym rozwiązaniem. Warto przyjąć podejście, że o telefon trzeba dbać, a nie traktować go jako coś “zastanego” (dopóki działa) i zmusisz się do zwracania na niego większej uwagi dłużej niż tylko dwa pierwsze tygodnie po wyjęciu z pudełka.

Post Author: AllyCreative

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *